Üniversite Mahallesi Hangi Otobüsler Geçmektedir

Herkese selam İstanbul’da otobüs yolculuğu yapmak isteyenler için ulaşım ağı ile ilgili bilgilendirmelere devam ediyoruz.

Doğru yolculuk için nasıl bir yol izlemek gerekir? Sizin için Üniversite Mahallesi Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz Üniversite Mahallesi Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

Üniversite Mahallesi Durağına Nasıl Giderim?

Genellikle Üniversite Mahallesi durağından en fazla geçen otobüs hattı: 142K Otobüs Hattı (Avcılar Metrobüs) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da Üniversite Mahallesi durağından geçerler: 76D Otobüs Hattı (Esenkent/Bahçeşehir)

Bu Durak ve İstanbul Hakkında Kısa Kısa Bilgiler

Şehirlerarası özel otobüs ağı, ülkenin ulaşım sisteminin bel kemiğidir. Yatar koltuklar ve hostes hizmeti ile donatılmış büyük, konforlu otobüsler, genellikle düzenli olarak tüm büyük nüfus yerleşimlerini birbirine bağlar. Bazı büyük otobüs firmaları, online bilet rezervasyon ve satış sistemi ile tekli koltuk, kulaklık, ücretsiz gazete vb. ile havayolu kalitesinde hizmet sunmaktadır. Atıştırmalık, sıcak yemek, çay, kahve ve son dakika hediyelerinin alınabileceği servis istasyonlarında her üç veya dört saatte bir otobüsler durmaktadır.

Minibüs güzergah ağı, Türkiye’deki öğrenciler için çok önemli bir ulaşım aracıdır. Karayolları boyunca yer alan (birden fazla güzergahın olduğu) şehir ve kasabalara ek olarak, ana yol girişinin olmadığı yerleşim alanlarından geçen güzergahlar da bulunmaktadır. Minibüs ağı ağırlıklı olarak bu mahallelerde yaşayan öğrenciler tarafından kullanılmaktadır; arabalarını veya motosikletlerini kullanmak zorunda kalmadan gidecekleri yere kolayca ulaşabilirler.

Türkiye, ülke genelindeki büyük şehirleri ve kasabaları birbirine bağlayan ve İstanbul Atatürk Havalimanı (IST) ve Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB) gibi uluslararası destinasyonları birbirine bağlayan geniş bir demiryolu ağına sahiptir. Yüksek hızlı tren hizmetleri, Türkiye Devlet Demiryolları (TCDD) veya H.

İstanbul’a İlk Kez mi Geliyorsunuz?

İstanbul her anlamda çok ilginç bir şehir. Şehir 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

Böyle büyük bir altyapı projesinin inşası herhangi bir ülke için emsalsizdir, ancak daha önce Paris ve Londra gibi diğer şehirler tarafından başarı ile yapılmıştır. Metro sistemi bu şehirler tarafından da başarıyla kullanılmıştır ancak İstanbul’un yukarıda bahsedilenlerden farklı bir coğrafi konuma sahip olacağını da unutmamak gerekir; bu nedenle benzersiz coğrafyası ve topografyası nedeniyle (yani yedi tepe var) bu kadar geniş bir ağ oluşturmak daha zor olacaktır.

İstanbul’un Ulaşım Sorunu

Toplu taşıma kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. İstanbul’daki toplu taşıma sistemi kapsamlı ve güvenilirdir.

İstanbul’da trafiğin büyük bir sorun olduğunu ve özellikle köprülerde sık sık tıkanıklık yaşandığını unutmayın. Ayrıca Sultanahmet Meydanı ve bağlantı yollarının çoğunun tramvay ve tur otobüsleri dışında araç trafiğine kapalı olduğunu unutmayın. Sultanahmet’e özel aracınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Arabanızı uzak bir yere bırakmanız gerekecek.

 

Leave a Comment

Support