Organize San.Sit. 1 Hangi Otobüsler Geçmektedir

Sizin için yeni ulaşım ağı – durak ve otobüs hatları hakkında bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz.

Hangi istikamette hangi araç bulunmaktadır? Nasıl bir yolculuk için bu hatları takip etmek gerekir? Bu soruların cevaplarını sizin için araştırdık. Sizin için Organize San.Sit. 1 Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz Organize San.Sit. 1 Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

Organize San.Sit. 1 Durağından Geçen Otobüsler?

Genellikle Organize San.Sit. 1 durağından en fazla geçen otobüs hattı: 78C Otobüs Hattı (Fenertepe) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da Organize San.Sit. 1 durağından geçerler: 78FB Otobüs Hattı (Birlik Mahallesi) ve 146A Otobüs Hattı (Esenkent/Bahçeşehir – Birlik Mahallesi / Ring) ve 76O Otobüs Hattı (Avcılar Cihangir Mah.)ve

İstanbul Hakkında Tüm Bilgiler

İstanbul’daki toplu taşıma sisteminin elektronik bileti İstanbulkart’tır. Kart, tek seferlik üç yolculuktan sonra kendini amorti eder ve İstanbul’daki tüm konaklamanız boyunca kullanılabilir. İstanbul’un tüm ulaşım sistemi için geçerlidir.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yanı sıra tüm büyük otobüs ve tekne terminallerinde, ilgili tabelaya sahip büfelerde ve belediye ulaşım şirketlerinin servis istasyonlarında ve otomatlarında kullanılabilir ve şarj edilebilir. .

Dijital İstanbulkart, İstanbul metropolitan bölgesindeki tüm şehir içi otobüs, tekne, metro, füniküler ve vapurlarda kullanılabilir. İstanbul içinde ve Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin diğer illerinde özel şirketler tarafından sağlanan toplu taşıma hizmetlerinde de kullanılabilir.

İstanbul ve Ulaşım Hakkında

İstanbul her geçen gün büyüyen bir şehir. İstanbul’un nüfusu 1990’dan bu yana yüzde 5, yüzde 1,7’lik bir büyüme oranıyla arttı. Sakinlerinin yaş ortalaması 28 iken, 15 yaşın altındakilerin sayısı 1990’a göre %15 daha azdır.

Ekonomisine gelince, Avrupa ve Asya’nın en önemli merkezlerinden biridir. Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) göre, Küresel Rekabet Edebilirlik Endeksi (GCI) tarafından ilk 10 küresel şehir arasında yer almaktadır. Bu endeks, rekabet edebilirliği sağlık hizmetleri, iş ortamı, altyapı ve yenilik gibi performans göstergeleri açısından değerlendirir.

İstanbul, Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olmasına rağmen, New York veya Londra gibi dünyadaki diğer büyük şehirlere kıyasla çok kapsamlı olmayan bir yeraltı sistemine sahiptir. İstanbul’da şu anda faaliyette olan tek metro hattı sadece 2 km uzunluğunda! Yine de bu hat iki kıtayı birbirine bağlar: Avrupa ve Asya, İstanbul Boğazı’nın altındaki bir tünelle. Bu tünel, insanların havaalanlarında veya sınır geçişlerinde gümrük kontrollerinden geçmek zorunda kalmadan Asya’dan Avrupa’ya seyahat etmelerini sağlayacak.

Ulaşım Sorunu Söz Konusu Olduğunda

Şehri yürüyerek gezmek zor olmasa da, çok engebeli ve zor olabilecek birkaç sokak var. En iyi yol, Beyoğlu bölgesinde Boğaz’ın kıyısında yürümektir.

Kışın geliyorsanız Galata’yı Pera ve Sirkeci’ye bağlayan fünikülerlerden yararlanın. Beyoğlu’ndan Taksim Meydanı’na füniküler veya tramvay ile de ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Comment

Support