Beyazıt Üniversite Durağına Gelen Otobüsler

Sizden aldığımız güç ile ulaşım ağı ve merak edilen tüm soru işaretlerinin cevabına ulaşabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız adresimizden detaylı bir şekilde bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz.

Doğru yolculuk için nasıl bir yol izlemek gerekir? Sizin için Beyazıt Üniversite Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz Beyazıt Üniversite Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

Beyazıt Üniversite Durağına Nasıl Giderim?

Genellikle Beyazıt Üniversite durağından en fazla geçen otobüs hattı: 94A Otobüs Hattı (Bakırköy – Beyazıt / Ring) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da Beyazıt Üniversite durağından geçerler: 97 Otobüs Hattı (15 Temmuz Mahallesi – Beyazıt – İtfaiye Okulu / Ring)

Bu Durak ve İstanbul Hakkında Kısa Kısa Bilgiler

İstanbul’daki toplu taşıma sisteminin elektronik bileti İstanbulkart’tır. Kart, tek seferlik üç yolculuktan sonra kendini amorti eder ve İstanbul’daki tüm konaklamanız boyunca kullanılabilir. İstanbul’un tüm ulaşım sistemi için geçerlidir.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yanı sıra tüm büyük otobüs ve tekne terminallerinde, ilgili tabelaya sahip büfelerde ve belediye ulaşım şirketlerinin servis istasyonlarında ve otomatlarında kullanılabilir ve şarj edilebilir. .

Tek seferlik ücret 1 İstanbulkart’tır. Ayrıca 15 yaşına kadar çocuklara, 23 yaşına kadar öğrencilere, 45 yaşına kadar engellilere ve 70 yaşından büyük emeklilere özel indirimler; kadın grupları için özel bir teklif; hafta içi belirli güzergahlarda ücretsiz yolculuklar; hafta sonları belirli güzergahlarda ücretsiz yolculuklar; yarım saat içinde metro istasyonları arasında ücretsiz transferler; yarım saat içinde tramvay hatları arasında ücretsiz transferler.

İstanbul ve Ulaşım Hakkında

İstanbul her geçen gün büyüyen bir şehir. İstanbul’un nüfusu 1990’dan bu yana yüzde 5, yüzde 1,7’lik bir büyüme oranıyla arttı. Sakinlerinin yaş ortalaması 28 iken, 15 yaşın altındakilerin sayısı 1990’a göre %15 daha azdır.

Ekonomisine gelince, Avrupa ve Asya’nın en önemli merkezlerinden biridir. Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) göre, Küresel Rekabet Edebilirlik Endeksi (GCI) tarafından ilk 10 küresel şehir arasında yer almaktadır. Bu endeks, rekabet edebilirliği sağlık hizmetleri, iş ortamı, altyapı ve yenilik gibi performans göstergeleri açısından değerlendirir.

İstanbul, Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olmasına rağmen, New York veya Londra gibi dünyadaki diğer büyük şehirlere kıyasla çok kapsamlı olmayan bir yeraltı sistemine sahiptir. İstanbul’da şu anda faaliyette olan tek metro hattı sadece 2 km uzunluğunda! Yine de bu hat iki kıtayı birbirine bağlar: Avrupa ve Asya, İstanbul Boğazı’nın altındaki bir tünelle. Bu tünel, insanların havaalanlarında veya sınır geçişlerinde gümrük kontrollerinden geçmek zorunda kalmadan Asya’dan Avrupa’ya seyahat etmelerini sağlayacak.

Neden Toplu Taşıma Kullanmalı?

İstanbul’un Sultanahmet Meydanı, dünyanın en güzel yerlerinden biridir ve İstanbul’a yapılacak herhangi bir gezide mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Meydan tarihi binalarla çevrilidir ve Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii ve Hipodrom gibi çok sayıda cazibe merkezi içerir.

Meydanda ayrıca Sultanahmet’i keşfederken öğle veya akşam yemeği için uğrayabileceğiniz çok sayıda kafe ve restoran bulunmaktadır.

 

Leave a Comment

Support