İkitelli Garajı Durağı ve Geçen Otobüsler

Herkese selam İstanbul ve ulaşım ağı hakkında detaylı bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz.

Doğru yolculuk için nasıl bir yol izlemek gerekir? Sizin için İkitelli Garajı Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz İkitelli Garajı Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

İkitelli Garajı Durağına Nasıl Ulaşırım?

Genellikle İkitelli Garajı durağından en fazla geçen otobüs hattı: 79K Otobüs Hattı (Ayazma Konutları) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da İkitelli Garajı durağından geçerler: 98H Otobüs Hattı (Bakırköy) ve 76O Otobüs Hattı (Avcılar Cihangir Mah.)ve

Bu Durak ve İstanbul Hakkında Kısa Kısa Bilgiler

İstanbul’daki toplu taşıma sisteminin elektronik bileti İstanbulkart’tır. Kart, tek seferlik üç yolculuktan sonra kendini amorti eder ve İstanbul’daki tüm konaklamanız boyunca kullanılabilir. İstanbul’un tüm ulaşım sistemi için geçerlidir.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yanı sıra tüm büyük otobüs ve tekne terminallerinde, ilgili tabelaya sahip büfelerde ve belediye ulaşım şirketlerinin servis istasyonlarında ve otomatlarında kullanılabilir ve şarj edilebilir. .

İstanbulkart taksiler, otobüsler, tekneler, tramvaylar ve metro trenleri dahil her türlü ulaşımda kullanılabilir. Kart, Yenikapı’yı (YVR) İDO Havalimanı’na bağlayan feribotlarda da geçerlidir.

İstanbul’un Genel Özellikleri

İstanbul Boğazı dünyanın en önemli su yollarından biridir. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlar, İstanbul’dan geçtiği için İstanbul Boğazı olarak da adlandırılır.

Boğaziçi Köprüsü, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan en önemli köprüdür. 1873-1878 yıllarında Sultan Abdülhamid tarafından yaptırılmıştır ve Türkiye’nin en iyi sanat eserlerinden biri olarak bilinir.

İstanbul 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

Ulaşım Sorunu Söz Konusu Olduğunda

Sultanahmet’e özel aracınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Arabanızı uzak bir yere bırakmanız gerekecek.

Ayrıca, İstanbul’daki trafiğin büyük bir sorun olduğunu ve özellikle köprülerde sık sık tıkanıklık yaşandığını unutmayın. Ayrıca Sultanahmet Meydanı ve bağlantı yollarının çoğunun tramvay ve tur otobüsleri dışında araç trafiğine kapalı olduğunu unutmayın. Sultanahmet’e özel aracınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Arabanızı uzak bir yere bırakmanız gerekecek.

 

Leave a Comment

Support