Egemen Sokak Durağına gelen Araçlar

Herkese selam İstanbul’da otobüs yolculuğu yapmak isteyenler için ulaşım ağı ile ilgili bilgilendirmelere devam ediyoruz.

Hangi otobüs hangi duraktan geçer? Sizin için Egemen Sokak Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz Egemen Sokak Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

Egemen Sokak Durağına Nasıl Ulaşırım?

Genellikle Egemen Sokak durağından en fazla geçen otobüs hattı: 132V Otobüs Hattı (Yenidoğan/Sultanbeyli Devlet Hast. – Pendik Y.H.T. İstasyonu) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da Egemen Sokak durağından geçerler: KM18 Otobüs Hattı (Pendik Metro/Yht İstasyonu – Pendik Y.H.T. İstasyonu)

İstanbul Hakkında Kısa Kısa Bilgiler

İstanbul’daki toplu taşıma sisteminin elektronik bileti İstanbulkart’tır. Kart, tek seferlik üç yolculuktan sonra kendini amorti eder ve İstanbul’daki tüm konaklamanız boyunca kullanılabilir. İstanbul’un tüm ulaşım sistemi için geçerlidir.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yanı sıra tüm büyük otobüs ve tekne terminallerinde, ilgili tabelaya sahip büfelerde ve belediye ulaşım şirketlerinin servis istasyonlarında ve otomatlarında kullanılabilir ve şarj edilebilir. .

Tek seferlik ücret 1 İstanbulkart’tır. Ayrıca 15 yaşına kadar çocuklara, 23 yaşına kadar öğrencilere, 45 yaşına kadar engellilere ve 70 yaşından büyük emeklilere özel indirimler; kadın grupları için özel bir teklif; hafta içi belirli güzergahlarda ücretsiz yolculuklar; hafta sonları belirli güzergahlarda ücretsiz yolculuklar; yarım saat içinde metro istasyonları arasında ücretsiz transferler; yarım saat içinde tramvay hatları arasında ücretsiz transferler.

İstanbul’a İlk Kez mi Geliyorsunuz?

İstanbul her anlamda çok ilginç bir şehir. Şehir 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

Böyle büyük bir altyapı projesinin inşası herhangi bir ülke için emsalsizdir, ancak daha önce Paris ve Londra gibi diğer şehirler tarafından başarı ile yapılmıştır. Metro sistemi bu şehirler tarafından da başarıyla kullanılmıştır ancak İstanbul’un yukarıda bahsedilenlerden farklı bir coğrafi konuma sahip olacağını da unutmamak gerekir; bu nedenle benzersiz coğrafyası ve topografyası nedeniyle (yani yedi tepe var) bu kadar geniş bir ağ oluşturmak daha zor olacaktır.

İstanbul ve Ulaşım

Şehrin toplu taşıma sistemi, yoğun bir otobüs, feribot ve tramvay ağı ile dünyanın en iyilerinden biridir. Yeni metro hattı (M1) da İstanbul’u şehrin Asya yakasına bağlamaktadır, ancak halen yapım aşamasındadır.

İstanbul, sizi ülkenin her yerine kısa sürede götürebilecek geniş bir hızlı tren ağına sahiptir. Hatta İstanbul’dan Londra, Paris ve Amsterdam gibi Avrupa’nın diğer büyük şehirlerine direkt trenler bile var.

İstanbul’da iyi bir deneyim yaşadığınızdan emin olmak istiyorsanız, bir tur rehberi ile seyahat edin veya otelinizden rezervasyon yapın. Rehberler size İstanbul’un birçok turistik yerini gösterebilir ve İstanbul’un tarihini anlatabilir ve İstanbul turları sırasında Türkiye’nin kendisi hakkında ilginç gerçeklere işaret edebilir.

 

Leave a Comment

Support