Hisar Sitesi Durağına Geçen Otobüsler

İstanbul içinde ulaşım hangi hatlardan sağlanıyor? Nasıl bir yol izleniyor? Bu soruların cevaplarını vermeye devam ediyoruz.

Hangi otobüs hangi duraktan geçer? Sizin için Hisar Sitesi Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz Hisar Sitesi Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

Hisar Sitesi Durağına Nasıl Giderim?

Genellikle Hisar Sitesi durağından en fazla geçen otobüs hattı: 78FB Otobüs Hattı (Birlik Mahallesi) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da Hisar Sitesi durağından geçerler: 98H Otobüs Hattı (Bakırköy)

İstanbul Hakkında Kısa Kısa Bilgiler

İstanbul’daki toplu taşıma sisteminin elektronik bileti İstanbulkart’tır. Kart, tek seferlik üç yolculuktan sonra kendini amorti eder ve İstanbul’daki tüm konaklamanız boyunca kullanılabilir. İstanbul’un tüm ulaşım sistemi için geçerlidir.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yanı sıra tüm büyük otobüs ve tekne terminallerinde, ilgili tabelaya sahip büfelerde ve belediye ulaşım şirketlerinin servis istasyonlarında ve otomatlarında kullanılabilir ve şarj edilebilir. .

İstanbulkart’ı www.istanbulkart.com adresinden online olarak satın alabileceğiniz gibi, sitede otobüs, tramvay veya metro istasyonlarından veya her iki toplu taşıma operatörünün (Havataş veya İDO) bilet gişelerinden online fiyatından daha ucuza satın alabilirsiniz. Ayrıca otomatik vezne makinelerinden (ATM’ler) satın alabilirsiniz.

İstanbulkart’ın üç bölümü vardır: toplu taşıma sistemine girerken okuyucuya takılması gereken plastik bir kart; bu kartın içinde her türlü ödeme işlemiyle ilgili bilgileri saklayan elektronik bir çip; ve bu çipin her iki tarafında basılı olan ve her kartı ayrı ayrı tanımlayan 15 haneli bir sayı.

İstanbul’a Gelmeden Bunlara Dikkat Etmekte Fayda Var

İstanbul 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

İkinci etap 2023 yılında tamamlanması beklenen İstanbul Boğazı altından yeni bir tünel ile bu iki kıtayı demiryolu ile birbirine bağlayarak gerçekleştirilecek. Üçüncü etap ise 2025’ten sonra Bulgaristan veya Yunanistan.

İstanbul’un Ulaşım Sorunu

İstanbul’da trafiğin büyük bir sorun olduğunu ve özellikle köprülerde sık sık tıkanıklık yaşandığını unutmayın. Ayrıca Sultanahmet Meydanı ve bağlantı yollarının çoğunun tramvay ve tur otobüsleri dışında araç trafiğine kapalı olduğunu unutmayın. Sultanahmet’e özel aracınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Arabanızı uzak bir yere bırakmanız gerekecek.

Sultanahmet’e vardığınızda, tren istasyonu veya otogar çıkışında sizden giriş ücreti alınır:

Tek bilet kişi başı 10 TL’dir (30 dakika geçerlidir)

2 kişilik bilet 15 TL/kişi (60 dakika geçerlidir)

 

Leave a Comment

Support