Beyazıt Durağına gelen Araçlar

Herkese selam İstanbul ve ulaşım ağı hakkında detaylı bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz.

Hangi istikamette hangi araç bulunmaktadır? Nasıl bir yolculuk için bu hatları takip etmek gerekir? Bu soruların cevaplarını sizin için araştırdık. Sizin için Beyazıt Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz Beyazıt Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

Beyazıt Durağına Gelen Otobüsler?

Genellikle Beyazıt durağından en fazla geçen otobüs hattı: 36ES Otobüs Hattı (Beyazıt (Fevzi Çakmak Cad. Kalkışlı)) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da Beyazıt durağından geçerler: 94A Otobüs Hattı (Bakırköy – Beyazıt / Ring) ve 97 Otobüs Hattı (15 Temmuz Mahallesi – Beyazıt – İtfaiye Okulu / Ring)ve

İstanbul Hakkında Tüm Bilgiler

Türkiye, Avrupa’nın en popüler turizm destinasyonları arasında yer almaktadır. Arkeolojik alanlar, camiler ve saraylar dahil olmak üzere ziyaretçilerine birçok cazibe merkezi sunmaktadır. Ülke ayrıca Avrupa’nın en güzel plajlarından bazılarını sunuyor. Tüm bunlara ek olarak, Türkiye, ülke çapında seyahat etmeyi kolay ve konforlu hale getiren harika bir toplu taşıma sistemine sahiptir.

Şehirlerarası özel otobüs ağı, ülkenin ulaşım sisteminin bel kemiğidir. Yatar koltuklar ve hostes hizmeti ile donatılmış büyük, konforlu otobüsler, genellikle düzenli olarak tüm büyük nüfus yerleşimlerini birbirine bağlar. Bazı büyük otobüs firmaları, online bilet rezervasyon ve satış sistemi ile tekli koltuk, kulaklık, ücretsiz gazete vb. ile havayolu kalitesinde hizmet sunmaktadır. Atıştırmalık, sıcak yemek, çay, kahve ve son dakika hediyelerinin alınabileceği servis istasyonlarında her üç veya dört saatte bir otobüsler durmaktadır.

İstanbul’a Gelmeden Bunlara Dikkat Etmekte Fayda Var

İstanbul 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

İkinci etap 2023 yılında tamamlanması beklenen İstanbul Boğazı altından yeni bir tünel ile bu iki kıtayı demiryolu ile birbirine bağlayarak gerçekleştirilecek. Üçüncü etap ise 2025’ten sonra Bulgaristan veya Yunanistan.

Neden Toplu Taşıma Kullanmalı?

İstanbul’da trafik büyük bir sorun ve özellikle köprülerde sık sık tıkanıklık yaşanıyor. Ayrıca Sultanahmet Meydanı ve bağlantı yollarının çoğunun tramvay ve tur otobüsleri dışında araç trafiğine kapalı olduğunu unutmayın. Sultanahmet’e özel aracınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Arabanızı uzak bir yere bırakmanız gerekecek.

Bir aracınız varsa, yakınlarda birçok halka açık park yeri vardır. Haliç üzerinde veya yakınında birkaç özel park yeri de vardır; burada otopark için nakit ödeme yapabilir ve ardından İstanbul’un ünlü feribotlarından birine binerek Boğaz’dan Sultanahmet’e yürüyerek ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Comment