Avcılar Lisesi Durağına Uğrayan Araçlar | Araç Bilgiler

Herkese selam İstanbul ve ulaşım ağı hakkında detaylı bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz.

Duraklar ve yolculuk seçenekleri hakkında bilgi sahibi olmak için adresimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Hangi duraktan hangi otobüsün geçtiğini detaylı bir şekilde adresimizde gözlemlemeniz mümkün olmaktadır. Sizin için Avcılar Lisesi Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz Avcılar Lisesi Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

Avcılar Lisesi Durağından Geçen Otobüsler?

Genellikle Avcılar Lisesi durağından en fazla geçen otobüs hattı: 76BA Otobüs Hattı (Büyükçekmekce) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da Avcılar Lisesi durağından geçerler: 76TM Otobüs Hattı (Tepecik Kiptaş Konutları) ve 145 Otobüs Hattı (İ.Ü. Avcılar Kampüsü) ve 400A Otobüs Hattı (Yeşilkent/Beykent)ve

Genel Olarak İstanbul Hakkında Şunları Söylemek Mümkündür

İstanbul’daki toplu taşıma sisteminin elektronik bileti İstanbulkart’tır. Kart, tek seferlik üç yolculuktan sonra kendini amorti eder ve İstanbul’daki tüm konaklamanız boyunca kullanılabilir. İstanbul’un tüm ulaşım sistemi için geçerlidir.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yanı sıra tüm büyük otobüs ve tekne terminallerinde, ilgili tabelaya sahip büfelerde ve belediye ulaşım şirketlerinin servis istasyonlarında ve otomatlarında kullanılabilir ve şarj edilebilir. .

İstanbulkart, bir araçta birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. Ayrı bir makine ile özel elektronik ödeme sistemine sahip tramvay hatlarında veya otobüs ve trenlerde (nakit paraya ihtiyaç duymadan) bilet satın almak için de kullanabilirsiniz.

İstanbul’a İlk Kez mi Geliyorsunuz?

İstanbul her anlamda çok ilginç bir şehir. Şehir 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

Böyle büyük bir altyapı projesinin inşası herhangi bir ülke için emsalsizdir, ancak daha önce Paris ve Londra gibi diğer şehirler tarafından başarı ile yapılmıştır. Metro sistemi bu şehirler tarafından da başarıyla kullanılmıştır ancak İstanbul’un yukarıda bahsedilenlerden farklı bir coğrafi konuma sahip olacağını da unutmamak gerekir; bu nedenle benzersiz coğrafyası ve topografyası nedeniyle (yani yedi tepe var) bu kadar geniş bir ağ oluşturmak daha zor olacaktır.

Ulaşım Sorunu Söz Konusu Olduğunda

İstanbul’da trafiğin büyük bir sorun olduğunu ve özellikle köprülerde sık sık tıkanıklık yaşandığını unutmayın. Ayrıca Sultanahmet Meydanı ve bağlantı yollarının çoğunun tramvay ve tur otobüsleri dışında araç trafiğine kapalı olduğunu unutmayın. Sultanahmet’e özel aracınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Arabanızı uzak bir yere bırakmanız gerekecek.

Gezinmenize yardımcı olmak için, İstanbul’daki toplu taşıma seçeneklerinin bir listesini burada bulabilirsiniz. Bu hatların çoğu, Pazar günleri ve tatil günlerinde de çalışır (genellikle ücretsiz olduklarında).

Tramvay: Marmaray hattı, Taksim Meydanı’nı Atatürk Havalimanı’na ve Kadıköy, Bakırköy ve Levent (Tuzla dahil) dahil olmak üzere İstanbul’un Anadolu Yakası’nın diğer bölgelerine bağlar. Ayrıca Sultanahmet Meydanı’nı Beyazıt Camii ve Topkapı Sarayı’na bağlar; bu hat günde 24 saat çalışır, bu nedenle İstanbul çevresinde ulaşım ararken her zaman bir seçenek. Tramvay ücreti, şoförden alınırsa 3 TL (15 TL), tramvay durağındaki bilet makinesinden alınırsa 10 TL (40 TL). Biletleri buradan önceden online olarak veya Türkiye’deki herhangi bir kiosktan Vodaf gibi bir uygulama kullanarak cep telefonunuzdan satın alabilirsiniz.

 

Leave a Comment

Support