Fatih Sanayi Sitesi Durağına Geçen Otobüsler

İstanbul içinde ulaşım hangi hatlardan sağlanıyor? Nasıl bir yol izleniyor? Bu soruların cevaplarını vermeye devam ediyoruz.

Duraklar ve yolculuk seçenekleri hakkında bilgi sahibi olmak için adresimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Hangi duraktan hangi otobüsün geçtiğini detaylı bir şekilde adresimizde gözlemlemeniz mümkün olmaktadır. Sizin için Fatih Sanayi Sitesi Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz Fatih Sanayi Sitesi Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

Fatih Sanayi Sitesi Durağına Gelen Otobüsler?

Genellikle Fatih Sanayi Sitesi durağından en fazla geçen otobüs hattı: 78C Otobüs Hattı (Fenertepe) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da Fatih Sanayi Sitesi durağından geçerler: 82S Otobüs Hattı (Yenibosna Metro)

Genel Olarak İstanbul Hakkında Şunları Söylemek Mümkündür

Şehirlerarası özel otobüs ağı, ülkenin ulaşım sisteminin bel kemiğidir. Yatar koltuklar ve hostes hizmeti ile donatılmış büyük, konforlu otobüsler, genellikle düzenli olarak tüm büyük nüfus yerleşimlerini birbirine bağlar. Bazı büyük otobüs firmaları, online bilet rezervasyon ve satış sistemi ile tekli koltuk, kulaklık, ücretsiz gazete vb. ile havayolu kalitesinde hizmet sunmaktadır. Atıştırmalık, sıcak yemek, çay, kahve ve son dakika hediyelerinin alınabileceği servis istasyonlarında her üç veya dört saatte bir otobüsler durmaktadır.

Minibüs güzergah ağı, Türkiye’deki öğrenciler için çok önemli bir ulaşım aracıdır. Karayolları boyunca yer alan (birden fazla güzergahın olduğu) şehir ve kasabalara ek olarak, ana yol girişinin olmadığı yerleşim alanlarından geçen güzergahlar da bulunmaktadır. Minibüs ağı ağırlıklı olarak bu mahallelerde yaşayan öğrenciler tarafından kullanılmaktadır; arabalarını veya motosikletlerini kullanmak zorunda kalmadan gidecekleri yere kolayca ulaşabilirler.

Türkiye, ülke genelindeki büyük şehirleri ve kasabaları birbirine bağlayan ve İstanbul Atatürk Havalimanı (IST) ve Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB) gibi uluslararası destinasyonları birbirine bağlayan geniş bir demiryolu ağına sahiptir. Yüksek hızlı tren hizmetleri, Türkiye Devlet Demiryolları (TCDD) veya H.

Yeni Gelenler İçin İstanbul

İstanbul 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay değil. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

İkinci adım, İstanbul’u Ankara ve İzmir’e sırasıyla demiryolu veya karayolu ile Erzurum veya Kars üzerinden bağlamak olacaktır. Ayrıca Belgrad ve Sofya gibi diğer şehirlerle sırasıyla Macaristan veya Romanya’dan geçen güzergahlarla bağlantı planları var. Son olarak, herhangi bir sınırı geçmek zorunda kalmadan Avrupa ve Asya arasında seyahat etmeyi mümkün kılacak, İstanbul’u doğrudan Budapeşte’ye bağlamaya yönelik öneriler var!

Neden Toplu Taşıma Kullanmalı?

Sultanahmet’e özel aracınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Arabanızı uzak bir yere bırakmanız gerekecek.

Sultanahmet’e toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz ancak biraz planlama gerektirir. Mavi Otobüs hızlı transit şehir merkezinden Sultanahmet’e kadar uzanıyor ancak yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor ve 3 TL’ye (tek yön) mal oluyor. Sultanahmet’e ulaşmanın en kolay yolu Kadıköy, Beyazıt veya Taksim Meydanı istasyonlarından tramvay veya tur otobüsü ile ulaşımdır.

İkinci bir seçenek, her iki terminalde de duran ve tek yön 3 TL/kişi ücreti olan bir havalimanı otobüsüne binmektir. Ancak bu otobüslerde bazen trafik sorunları olabiliyor, bu nedenle trafik çok yoğunsa doğru durakta inmekte zorlanabilirsiniz. Ayrıca yolculuk, Atatürk Havalimanı’nın yakınında başlayıp Sultanahmet’e yakın bittiği için diğer seçeneklere göre daha uzun sürüyor.

 

Leave a Comment