9.Cadde Hattından Hangi Otobüsler Geçmektedir?

Her geçen gün genişleyen – ayrıntılı hale gelen ulaşım ve durak bilgisi ile ilgili bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz.

Hangi istikamette hangi araç bulunmaktadır? Nasıl bir yolculuk için bu hatları takip etmek gerekir? Bu soruların cevaplarını sizin için araştırdık. Sizin için 9.Cadde Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz 9.Cadde Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

9.Cadde Durağına Nasıl Giderim?

Genellikle 9.Cadde durağından en fazla geçen otobüs hattı: 78FB Otobüs Hattı (Birlik Mahallesi) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da 9.Cadde durağından geçerler: 82S Otobüs Hattı (Yenibosna Metro) ve 98H Otobüs Hattı (Bakırköy)ve

İstanbul Hakkında Tüm Bilgiler

İstanbul’daki toplu taşıma sisteminin elektronik bileti İstanbulkart’tır. Kart, tek seferlik üç yolculuktan sonra kendini amorti eder ve İstanbul’daki tüm konaklamanız boyunca kullanılabilir. İstanbul’un tüm ulaşım sistemi için geçerlidir.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yanı sıra tüm büyük otobüs ve tekne terminallerinde, ilgili tabelaya sahip büfelerde ve belediye ulaşım şirketlerinin servis istasyonlarında ve otomatlarında kullanılabilir ve şarj edilebilir. .

İstanbulkart’ın geçerlilik süresi satın alma tarihinden itibaren bir aydır. Yeni bir İstanbulkart her kaybolduğunda veya çalındığında yeniden satın alınmalıdır, çünkü kaybolması veya çalınması durumunda en kısa sürede yenisini satın almaktan başka bir alternatifi yoktur.

İstanbul’un Genel Özellikleri

İstanbul Boğazı dünyanın en önemli su yollarından biridir. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlar, İstanbul’dan geçtiği için İstanbul Boğazı olarak da adlandırılır.

Boğaziçi Köprüsü, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan en önemli köprüdür. 1873-1878 yıllarında Sultan Abdülhamid tarafından yaptırılmıştır ve Türkiye’nin en iyi sanat eserlerinden biri olarak bilinir.

İstanbul 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

İstanbul’un Ulaşım Sorunu

Sultanahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Arasta Çarşısı Sultanahmet’te bulunmaktadır.

Oraya ulaşmanın en iyi yolu tramvay veya tur otobüsü kullanmaktır (aşağıdaki “Toplu Taşıma” bölümüne bakınız). Taksim Meydanı’ndan Sultanahmet’e yürümek istiyorsanız, Sultanahmet’te kilitli dolap bulunmadığından bagajınızı otelde bırakmak en iyisidir. Tüm dükkanlar ve restoranlar Cuma öğleden sonra kapanır ve Pazar sabahı yeniden açılır.

 

Leave a Comment

Support