Otogar Yolu Durağı ve Geçen Otobüsler

Merhabalar, İstanbul ulaşım ağı hakkında bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz. Her geçen gün farklı bir durak ve farklı bir otobüs hattı hakkında bilgilendirmelere kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Otobüs yolculuğu ile ilgili akılda bulunan tüm soruların cevaplarını veriyoruz. Sizin için Otogar Yolu Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz Otogar Yolu Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

Otogar Yolu Durağından Geçen Otobüsler?

Genellikle Otogar Yolu durağından en fazla geçen otobüs hattı: 75O Otobüs Hattı (Otogar – Mecidiyeköy) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da Otogar Yolu durağından geçerler: 83O Otobüs Hattı (Taksim – Otogar / Ring) ve 76O Otobüs Hattı (Avcılar Cihangir Mah.)ve

İstanbul Hakkında Bilinmeyenler

İstanbul’daki toplu taşıma sisteminin elektronik bileti İstanbulkart’tır. Kart, tek seferlik üç yolculuktan sonra kendini amorti eder ve İstanbul’daki tüm konaklamanız boyunca kullanılabilir. İstanbul’un tüm ulaşım sistemi için geçerlidir.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yanı sıra tüm büyük otobüs ve tekne terminallerinde, ilgili tabelaya sahip büfelerde ve belediye ulaşım şirketlerinin servis istasyonlarında ve otomatlarında kullanılabilir ve şarj edilebilir. .

Tek seferlik ücret 1 İstanbulkart’tır. Ayrıca 15 yaşına kadar çocuklara, 23 yaşına kadar öğrencilere, 45 yaşına kadar engellilere ve 70 yaşından büyük emeklilere özel indirimler; kadın grupları için özel bir teklif; hafta içi belirli güzergahlarda ücretsiz yolculuklar; hafta sonları belirli güzergahlarda ücretsiz yolculuklar; yarım saat içinde metro istasyonları arasında ücretsiz transferler; yarım saat içinde tramvay hatları arasında ücretsiz transferler.

İstanbul’un Genel Özellikleri

İstanbul Boğazı dünyanın en önemli su yollarından biridir. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlar, İstanbul’dan geçtiği için İstanbul Boğazı olarak da adlandırılır.

Boğaziçi Köprüsü, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan en önemli köprüdür. 1873-1878 yıllarında Sultan Abdülhamid tarafından yaptırılmıştır ve Türkiye’nin en iyi sanat eserlerinden biri olarak bilinir.

İstanbul 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

Ulaşım Sorunu Söz Konusu Olduğunda

İstanbul’da trafiğin büyük bir sorun olduğunu ve özellikle köprülerde sık sık tıkanıklık yaşandığını unutmayın. Ayrıca Sultanahmet Meydanı ve bağlantı yollarının çoğunun tramvay ve tur otobüsleri dışında araç trafiğine kapalı olduğunu unutmayın. Sultanahmet’e özel aracınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Arabanızı uzak bir yere bırakmanız gerekecek.

Buraya ulaşmanın en kolay yolu toplu taşıma araçlarıdır: Havalimanı şehre otobüs veya trenle iyi bir bağlantıya sahiptir ve Sultanahmet Meydanı yakınında Türkiye’deki diğer birçok şehrin yanı sıra Paris ve Münih gibi uluslararası destinasyonlara bağlantı sağlayan birden fazla istasyon bulunmaktadır. Buna ek olarak, İstanbul’da bir günden fazla kalmayı planlıyorsanız, şehrin geniş toplu taşıma ağından herhangi bir sorun yaşamadan yararlanabilmeniz için yerel otobüsler veya tramvaylar (her ikisi de ucuzdur) için bir günlük bilet satın almayı düşünmeye değer. Her gün trafik sıkışıklığına takılmaktan endişe etmek.

 

Leave a Comment

Support