İncirli Metrobüs Durağına Geçen Otobüsler

Selamlar, İstanbul içinde ulaşım ağı ve durak – otobüs hatları hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz.

Otobüs yolculuğu ile ilgili akılda bulunan tüm soruların cevaplarını veriyoruz. Sizin için İncirli Metrobüs Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz İncirli Metrobüs Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

İncirli Metrobüs Durağına Nasıl Ulaşırım?

Genellikle İncirli Metrobüs durağından en fazla geçen otobüs hattı: 79Ş Otobüs Hattı (Topkapı) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da İncirli Metrobüs durağından geçerler: 97 Otobüs Hattı (15 Temmuz Mahallesi – Beyazıt – İtfaiye Okulu / Ring)

İstanbul Hakkında Bilinmeyenler

İstanbul’daki toplu taşıma sisteminin elektronik bileti İstanbulkart’tır. Kart, tek seferlik üç yolculuktan sonra kendini amorti eder ve İstanbul’daki tüm konaklamanız boyunca kullanılabilir. İstanbul’un tüm ulaşım sistemi için geçerlidir.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yanı sıra tüm büyük otobüs ve tekne terminallerinde, ilgili tabelaya sahip büfelerde ve belediye ulaşım şirketlerinin servis istasyonlarında ve otomatlarında kullanılabilir ve şarj edilebilir. .

Dijital İstanbulkart, İstanbul metropolitan bölgesindeki tüm şehir içi otobüs, tekne, metro, füniküler ve vapurlarda kullanılabilir. İstanbul içinde ve Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin diğer illerinde özel şirketler tarafından sağlanan toplu taşıma hizmetlerinde de kullanılabilir.

İstanbul’a Gelmeden Bunlara Dikkat Etmekte Fayda Var

İstanbul 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

İkinci etap 2023 yılında tamamlanması beklenen İstanbul Boğazı altından yeni bir tünel ile bu iki kıtayı demiryolu ile birbirine bağlayarak gerçekleştirilecek. Üçüncü etap ise 2025’ten sonra Bulgaristan veya Yunanistan.

İstanbul ve Ulaşım

Sultanahmet Meydanı, İstanbul’da ziyaret etmek için çok popüler bir yer. Bu meydandaki en ünlü yapı, Mimar Sinan tarafından yaptırılan ve 1616 yılında tamamlanan Sultanahmet Camii’dir. Üç kubbeli ve dört minareli olup, içi geometrik desenli mozaik çinilerle süslenmiştir. Camiye şadırvanlı ana avludan veya ana avlunun batısındaki küçük avludan girilir.

Kapalıçarşı, İstanbul’un iki ana caddesi olan İbrahim Paşa Caddesi (veya İstiklal Caddesi) ve Yeni Cami Caddesi (veya Evrensel Bulvarı) arasında yer alan dünyanın en büyük kapalı çarşılarından biridir. Çarşı 1461’den beri var, ancak 1550’ye kadar Osmanlı yönetimi altında resmi bir pazar haline gelmedi. Günümüzde tekstil ve halı, baharat, deri eşya ve mücevher satan birçok dükkan olmasına rağmen, öncelikle insanların evlerinde arkadaşlarına hediyelik eşya almak için gittikleri bir yer olarak biliniyor.

Galata Köprüsü, Bizans İmparatoru V. Konstantin (II. Darius) tarafından MS 629-634 yılları arasında yaptırılan İstanbul’un en eski köprülerinden biridir. Köprü

 

Leave a Comment

Support