Arnavutköy Yolu Durağına Gelen Otobüsler

Otobüs ulaşım ağı, doğrudan farklı konu başlıkları, durak ulaşım ağı ve daha merak edilen tüm konu başlıklarına adresimiz aracılığıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Duraklar ve yolculuk seçenekleri hakkında bilgi sahibi olmak için adresimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Hangi duraktan hangi otobüsün geçtiğini detaylı bir şekilde adresimizde gözlemlemeniz mümkün olmaktadır. Sizin için Arnavutköy Yolu Durağından geçen otobüsleri bir araya topladık.

Not: Aşağıda verdiğimiz Arnavutköy Yolu Durağı ile ilgili bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple düzenli olarak adresimiz güncelleme yapmaktadır. Yine de imkanınız bulunuyorsa başka kaynaklardan da kontrol etmenizi öneririz.

Arnavutköy Yolu Durağına Nasıl Ulaşırım?

Genellikle Arnavutköy Yolu durağından en fazla geçen otobüs hattı: 36TC Otobüs Hattı (Cebeci Peronlar) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bu otobüs hatları da Arnavutköy Yolu durağından geçerler: 79KT Otobüs Hattı (Kayabaşı Kiptaş)

Genel Olarak İstanbul Hakkında Şunları Söylemek Mümkündür

İstanbul’daki toplu taşıma sisteminin elektronik bileti İstanbulkart’tır. Kart, tek seferlik üç yolculuktan sonra kendini amorti eder ve İstanbul’daki tüm konaklamanız boyunca kullanılabilir. İstanbul’un tüm ulaşım sistemi için geçerlidir.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yanı sıra tüm büyük otobüs ve tekne terminallerinde, ilgili tabelaya sahip büfelerde ve belediye ulaşım şirketlerinin servis istasyonlarında ve otomatlarında kullanılabilir ve şarj edilebilir. .

İstanbulkart, 31 Aralık 2019’dan 31 Mart 2020’ye kadar herhangi bir zamanda satın alınabilir. Daha sonra satın alınamaz ve 4 TL (İstanbul’da kalmıyorsanız 5 TL) ücret ödenerek yenilenmesi gerekir.

İstanbulkart’ı kullanabilmek için halk otobüsü veya tramvaya binerken veya metro istasyonuna girerken İstanbulkart okuyucusuna takarak onaylamış olmanız gerekir. Ayrıca otobüs durakları veya metro istasyonlarının yakınında bulunan kiosklarda da doğrulayabilirsiniz. Kartınızı onaylamadan otomatik bir makineye takarsanız, kartınızın süresinin dolduğunu söyleyen bir hata mesajı alırsınız!

İstanbul’un Genel Özellikleri

İstanbul Boğazı dünyanın en önemli su yollarından biridir. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlar, İstanbul’dan geçtiği için İstanbul Boğazı olarak da adlandırılır.

Boğaziçi Köprüsü, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan en önemli köprüdür. 1873-1878 yıllarında Sultan Abdülhamid tarafından yaptırılmıştır ve Türkiye’nin en iyi sanat eserlerinden biri olarak bilinir.

İstanbul 5.000 km²’nin üzerinde bir alana yayılıyor, bu nedenle dünyanın en sıkışık şehirlerinden biri olduğu için taşınmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca topografyası toplu taşıma kompleksinin gelişmesini sağlar (İstanbul, Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur). Şu anda İstanbul’da toplu taşımayı geliştirmek için şehirde büyük bir proje yürütülüyor. Bu proje ağırlıklı olarak İstanbul metrosunun geliştirilmesinden ve iki kıta arasındaki bağlantıdan oluşmaktadır. Bu projenin ilk adımı 29 Ekim 2013’te açıldı ve Boğaz’ın altından raylı bir tünel ile Asya ve Avrupa yakaları arasındaki bağlantıya izin verildi.

İstanbul ve Ulaşım

Sultanahmet’e özel aracınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Arabanızı uzak bir yere bırakmanız gerekecek.

Ayrıca, İstanbul’daki trafiğin büyük bir sorun olduğunu ve özellikle köprülerde sık sık tıkanıklık yaşandığını unutmayın. Ayrıca Sultanahmet Meydanı ve bağlantı yollarının çoğunun tramvay ve tur otobüsleri dışında araç trafiğine kapalı olduğunu unutmayın. Sultanahmet’e özel aracınızla gitmeniz tavsiye edilmez. Arabanızı uzak bir yere bırakmanız gerekecek.

 

Leave a Comment

Support